Fotovoltaika

Aktuálne sledovanie „MPPT regulátora“

Na stránke sputnikweb.org sa nachádza podstránka „fotovoltaika“ na ktorej je aktuálny výpis „stav“ solárneho systému.

MPPT XTRA120N-XDS2

MPPT XTRA120N-XDS2 pripojená batéria 12V 90Ah. Solárny panel 115W ktorý smeruje skoro na východ takže maximum energie neni nikdy (je to tak lebo sú podmienky rozmiestnenia obmedzené) ďalej je pripojený 50w solárny panel ktorý smeruje na +- juhozápad.

Zapojené paralelne, uznávam že pre regulátor MPPT to veľmi šťastné zapojenie neni

1.12.2023 Slnka je málo ako to je bežné cez zimu takže aby sa „nepokazila batéria“ je odber malý, no neni najlepšie neťahať nič alebo stále len nabíjať, zapojil som Wifi plus router.

spotrebič je pripojený na „trafo 13v“ cez klasický polovodič potom je výtup od solárneho systému tiež cez polovodič čiže výtup od každého zdroja je v pluse ukončený polovodičom. Keď je v solárnom systéme viac ako 13voltov tým klesá spotreba od „trafa“ a ide na rad solár. (schému som kreslil v programe prvý krát) lepton schematic 1.9.16 cez linux

Pripojenie na server ide free a aj ako „záloha“ keď by vypadla sieť 🙂 (wifi router síce ide ďalej no internet od dodávateľa nemá zálohu)

Regulátor je pripojený na server cez RS485-150U vďaka tomu máme údaje. Automatické obnovenie (5s) cez script na stránke. Zaujímavý je MQTT server no ešte som nepochopil ako to celé spojiť 😀

Odkaz: sputnikweb.org/solar

Súvisiaci článok k MPPT regulátoru : Solárny regulátor MPPT

Autor: Marek

História, technika, elektrotechnika, oprava a údržba auta....

Pridaj komentár

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com