„Hluché pásmo“

Občas nejakú slovenčinu na CB započuť v lokátore JN98KO ako buď rozhovor okoloidúcich na cestách alebo keď sa jedná o súťaž expedícií a tu by som to opísal viac.

Počúvať ako sa spoja s takým čo je viac ako 100 km a dajú report 5/9 je síce paráda ale mňa to akosi nikdy nebavilo a ani neláka ísť na kopec, postaviť stožiar, nanovo všetko zapájať a potom to zložiť. Doma je doma no nie každý bohužial býva na kopci alebo aspoň niekde na rovine a jediné riešenie je opakovač ktorý by na kopci bol takže aj ten čo je v jame sa môže spojiť na veľkú vzdialenosť 🙂

Počuť keď je expedícia na súťaži, hovoria že je pásmo hluché a žiadny „domasedi“ (toto oslovenie sa mi nepáči 😀 ) bolo by lepšie sa snažiť aj o to aby CB nebolo len o súťaži na kopci a nachytať čo najviac bodov ale prispieť k tomu aby sa CB neprestalo používať, napr´íklad som nedávno len dookola počul volací znak report 5/9 a 73, nejlepšie bolo keď skoro hodinu robil spojenia na kanáli 10 (motoristi boli určite radi)

Ako používateľ CB hovorím o výhodach než o tom aké je zložité naladiť anténu alebo dokúpiť 1000 vecí aby si začal, to skôr odradí než pomôže. Na začiak je najdôležitejšie oboznámiť sa s pravidlami a kto neni úplne drevo v technike iste rýchlo príde na to čo treba čo je dobre a čo zle….


Opakovač je spustený v lokátore JN98KO no momentálne sa nenachádza úplne kopci čo má za následok samozrejme menšie využite ale na stranu druhú nejak to dosah predsa zlepší … Kto opakovač prevádzkuje je jedno, veď len opakuje vyslanú správu a kedže nič také v mojom okolí neni, rozhodol som sa to prevádzkovať sám

Lokátorová mapa sveta
Lokátorová mapa sveta

Autor: Marek

História, technika, elektrotechnika, oprava a údržba auta....

Pridaj komentár

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com